Paieška

Apie projektą

 Universiteto idėja kaip vaisius subręsta savo laiko žmonių širdyse ir protuose. Vilniaus Alma Mater, tai aptemdama, tai vėl nušvisdama visais langais, štai jau keturis šimtmečius dosniai maitina Lietuvos mokslą, kultūrą, švietimą, teikdama gyvybingų impulsų ir kaimynėms tautoms

Jonas Kubilius

 

        Vilniaus universiteto įkūrimas 1579 metais davė pradžią Lietuvos aukštojo mokslo raidai. Pradėjęs nuo teologijos ir filosofijos šiandien universitetas yra didžiausia ir iškiliausia Lietuvos aukštoji mokykla, kurioje mokslas vystomas 53 mokslinių tyrimų kryptimis penkiose pagrindinėse mokslo srityse.

        Šioje virtualioje parodoje pasakojama apie seniausio Lietuvos universiteto mokslą nuo pat jo ištakų. Mokslo istorija iliustruojama bibliotekoje saugomų rankraščių, retųjų knygų, Mokslo muziejaus eksponatų skaitmeninėmis nuotraukomis bei senojo universiteto darbuotojų portretais.         

         Medžiaga sugrupuota pagal istorinius Vilniaus universiteto laikotarpius bei mokslo sritis. Pateikti trumpi, bet išsamūs aprašymai.

        Sukurta tinklalapio versija akliesiems bei silpnaregiams. Įdiegta paieškos sistema, kuri leidžia vartotojui susirasti norimą informaciją pagal žodį, dalyką, mokslo sritį ar asmenvardį.

         Projektą rengė bibliotekoje suburta darbo grupė: E. Malaiškienė, V. Gricius, A. Abromaitytė, N. Šulgienė, A. Krakytė. L. Jablonskis. Projektą finansavo Lietuvos tūkstantmečio minėjimo direkcija.

         Kūrybinė grupė dėkoja VU Filologijos fakulteto profesorei habilituotai daktarei E. Ulčinaitei už vertingas pastabas.

         Savo pastabas ir pasiūlymus siųskite adresu mb@mb.vu.lt.